Absorpčné nohavičky bez biocídov a bez chémie

NAŠE NOHAVIČKY
NEOBSAHUJÚ STRIEBRO

Chceme, aby sme zostali zdravé
Menštruačné nohavičky bez striebra, bez biocídov, bez chémie

Bez biocídov? V čom je problém?

Biocídy sa používajú na ničenie alebo odpudzovanie škodlivých organizmov. Fungujú napríklad tak, že paralyzujú nervový systém alebo zhoršujú schopnosť reprodukcie škodlivých mikroorganizmov. Medzi biocídy patria aj strieborné soli, ktoré niektorí výrobcovia nazývajú aj “nano-striebro”, „bakteriálna inhibícia“ alebo „bioaktívne soli striebra“ či jednoducho striebro . Iným prostriedkom na ničenie plesní je pyritión zinočnatý, ktorý je už vo Švédsku zakázaný, pretože ohrozuje plodnosť.
V domácnostiach sa používa veľké množstvo výrobkov obsahujúcich biocídy, v niektorých prípadoch bez toho, aby o tom spotrebitelia vedeli. Medzi tieto výrobky patria napríklad prostriedky na ochranu dreva, spreje na hmyz, mravce, repelenty proti potkanom a myšiam, farby na steny do kúpeľne alebo kuchyne, ktoré zabraňujú množeniu plesní, antibakteriálne čistiace prostriedky pre domácnosť, ale tiež koberce, ktoré sú ošetrené biocídmi, aby sa zabránilo napadnutiu molmi a chrobákmi.
Niektorí výrobcovia tieto chemikálie dávajú aj do vnútorných vrstiev aby menštruačné nohavičky zbavili baktérií. Lenže to zabíja aj baktérie vo vagíne. Nepríjemnými následkami môžu byť alergické reakcie, poškodenie vlastnej bakteriálnej flóry pokožky, ktorá je dôležitá pre zdravie pokožky, a vývoj odolnosti proti patogénom.
Ak sa takéto látky dotýkajú ženského tela na intímnych miestach, nezabíjajú len mikroorganizmy, ktoré nohavičky absorbovali spolu s tekutinami, ale aj mikroflóru vo vnútri vagíny a ohrozujú jej zdravie. To žiadna z nás nechce a preto menštruačné nohavičky PERTIES striebro ani pyritión zinočnatý ani nikel neobsahujú. Takisto neobsahujú látky PFAS (per- a polyfluóralkylové látky) na zníženú tvorbu škvŕn, ktoré spájajú s rakovinou, chorobami srdca, pečene a zníženou plodnosťou.
Mnoho značiek používa vo svojich nohavičkách plastové vrstvy. My nie. Plastové filmy, ako napríklad polyuretánový laminát (PUL), sú pružné, umývateľné a výrobcovia ich spájajú s inými druhmi materiálov, takže ich nevidíte ani necítite. Tieto fólie a lamináty zachytávajú tekutinu vo svojom vnútri, čo spôsobuje, že telo nemôže účinne dýchať. Zachytená tekutina a vlhkosť nemôžu uniknúť, ale uniknúť nemôžu ani nebezpečné mikróby, ktoré podporujú množenie baktérií, plesní a kvasiniek. Tie spôsobujú zápach a vytvárajú nezdravé prostredie, ktoré môže tiež spôsobiť infekciu a viesť k možnému znehodnoteniu gatiek.

Pretože v našich vrstvách NEPOUŽÍMAME PLASTOVÉ FILMY ani uretány zvané PUL tak, ako iné značky, kvapalina nie je zachytená v plastovej vrstve. Naše výrobky sú odolné voči pretečeniu, pretože sú zo 100% vyrobené z textílie a sú priedušné. Nepoužívame výraz nepriepustné. Vlhkosť je odvádzaná od tela a prechádza vláknami, aby poskytovala pohodlnejší a bezproblémový zážitok z menštruácie.

Mám Perties
Maj HAPPY PERIOD!
Naše

menštruačné nohavičky PERTIES

bez chémie

, ktorá by ti mohla ublížiť. Nemáš sa čoho báť.
PERTIES Seal

Organická bavlna

Naše bavlnené nohavičky PERTIES sú vyrobené z GOTS organickej bavlny (Global Organic Textile Standard).
Sustainability

Výroba bežnej bavlny používa insekticídy a herbicídy, ktoré sú potom vymyté z pôdy a znečisťujú rieky a poškodzujú naše životné prostredie. Bavlnené poľnohospodárstvo využíva obrovské množstvo vody na zavlažovanie. 

Na výrobu našich bavlnených nohavičiek sme sa rozhodli použiť organickú bavlnu, ktorá sa pestuje bez použitia škodlivých, syntetických chemikálií. Organická bavlna je veľmi šetrná k najcitlivejšej pokožke ženského tela. Naša organická bavlna je certifikovaná Global Organic Textile Standard, čo je prestížny externý akreditačný orgán, ktorý kontroluje spracovanie, výrobu a obchodovanie s organickými textíliami. Zaručuje, že sa pri výrobe používa minimálne 95% organických vlákien. Zabezpečuje taktiež, že sú splnené vysoké normy v rámci vplyvu na životné prostredie a sociálny vplyv, aby sa tak zabezpečilo, že s našou planétou a ľuďmi pri spracovaní sa zaobchádza dobre a spravodlivo.

Prejsť na začiatok