Ako sa starať o PERTIES

Krok 1: Odmočenie

Po tom, ako nohavičky vyzlečieš, daj ich odmočiť do studenej vody alebo ich opláchni v studenej vode

Krok 2: Pranie

Môžeš ich oprať v teplej vode ručne alebo dať do pračky.

  • Teplota vody do 40° pri bavlne a inak 60°
  • V pračke vždy používaj vrecko na pranie
  • Nepoužívaj prostriedok s glycerínom alebo ak obsahuje mydlo. Takýto prostriedok si môžeš zakúpiť u nás – Pergent.
  • Nepoužívaj aviváž

Krok 3: Sušenie

Testy ukázali, že naše výrobky je možné sušiť aj v sušičke na najnižšiu teplotu. Odporúčame ich nesušiť tam úplne do sucha – predídeš tak ich zrazeniu sa. Nesuš na radiátore ani na priamom slnku. Jednoducho rozprestri ich alebo zaves aby sa zachovala integrita nohavičiek. Je ich možné zabaliť do uteráka a nohami pritlačiť. Nežmýkaj.

Krok 4: Starostlivosť

Nohavičky sú dizajnované tak, aby nezadržiavali pachy a fľaky. Ak napriek tomu si chceš byť istá, namoč ich pre praním do roztoku octu a vody.

PERTIES Vrecko na pranie

Pre pohodlné pranie odporúčame

Ak neperiete v normálnej práčke každý deň, odporúčame našu PERetto skladaciu práčku v ktorej môžete nohavičky v pohodlí vyprať hneď po ich použití.

Aký prací prostriedok

Glycerín alebo glycerol ako aj aviváž zlepujú chĺpky mikrovlákien v absorpčnej časti nohavičiek. Tým sa časom znižuje ich absorpcia. Pozrite si video, kde je test nohavičiek praných v správnom pracom prostriedku a v takom, ktorý obsahuje glycerín a s použitím aviváže:

Samozrejme je tu otázka aký prací prostriedok používať. Nemôžeme tu spomenúť žiadnu konkrétnu značku, ale skús značky, ktoré sa špecializujú na pranie detskej bielizne a bielizne pre tehotné ženy. Treba si dávať pozor na to, aby prostriedok neobsahoval glycerín a ani mydlo, ktoré je vyrábané za pomoci glycerínu. Dobrá správa je, že takýto prostriedok si môžeš zakúpiť priamo na našej stránke Pergent.
Na obrázku vpravo je porovnaný kus z jedných a tých istých nohavičiek rozstrihnutých na polovicu, pričom jedna polovica bola praná s použitím pracieho prostriedku s glycerínom a druhá bez neho. Aj keď sa možno pravá strana zdá byť “krajšia”, nie je lepšia. Jemné chĺpky mikrovlákna sú zlepené do trsov, čo spôsobuje menšiu absorpciu nohavičiek ako s chĺpkami voľne rozprestretými. Látka je aj na dotyk tvrdšia a nie taká jemná po správnom praní. Samozrejme toto sa zhoršuje pri každom praní s glycerínovým prostriedkom, medzi ktoré patrí aj mydlo. Podobne to vyzerá aj po použití aviváže.

Odporúčame PERGENT

Pranie s glycerínom

Škvrny v rozkroku

Niektoré ženy si všimli, že sa na ich nohavičkách tvoria škvrny ako na obrázku vpravo, prípadne po dlhšom nosení sa tvoria malé dierky v látke. je to spôsobené vtedy ak je vaginálny výtok kyslejší, ako by mal byť. Nie je to len problém menštruačných nohavičiek ale problém toho, že to nie je vidieť na bežných nohavičkách svetlej farby, čiže objavuje sa aj pri normálnej spodnej bielizni. Škvrny sa nemusia objavovať po každom nosení pretože vaginálny sekrét nemá stálu kyslosť. V žiadnom prípade to však nemá žiadny vplyv na funkčnosť absorpčných nohavičiek.

škvrny na nohavičkách

Teplota pri praní a sušení

Absorpčné Vrstvy

Každý výrobca absorpčných nohavičiek neodporúča prať nohavičky pri teplote vyššej ako 40° a neodporúča ich sušiť v sušičke ani na radiátore. Dôvodom je jemná membrána, – posledná vrstva – ktorá zabraňuje v prípade veľkého prílivu tekutiny pretečeniu pred jej vsiaknutím. Táto vrstva je vyrobená z materiálu, ktorý sa pri vyššej teplote zmršťuje a oddeľuje od okrajov nohavičiek. Toto potom spôsobuje pretečeniu na leme, pretože to je jediná cesta,  kam môže ešte nevsiaknutá tekutina uniknúť.

Absorpčné vrstvy

Pri správnej starostlivosti ti naše nohavičky vydržia toľko, ako bežná spodná bielizeň.

Pre aktiváciu absorpčnej vrstvy je potrebné nohavičky pred prvým použitím vyprať!

Možno pomôže skúsenosť našej zákazníčky Henike:
henike
henike
Ako prať absorpčné nohavičky
Zobraziť viac
Pracie plátky PERTIES Pergent sú vynikajúce, majú jemnú vôňu čistoty. Objednala som ich preto, aby som ochránila nohavičky a aby mi vydržali čo najdlhšie. Zatiaľ som ich prala ručne a asi aj zostanem pri tejto metóde. Jeden plátok stačí na jedno ručné pranie jedných nohavičiek. Môžem len odporúčať. Nohavičky neždímam iba vytlačím z nich vodu a potom ešte pomocou uteráka pritlačím na nohavičky potom sú skoro ako by som ich vyždímala.
Prejsť na začiatok