Hovorme o tom

NEBOJME SA TO VYSKÚŠAŤ

Už nemusíš používať kalíšky, tampóny ani vložky
Perties vlastnosti

Je to zdravé!

Menzes - menštruačné nohavičky Perties

Pravdepodobne si už rozmýšľala nad tým, tak ako každá, či sú menštruačné nohavičky hygienické. Iste, bez ohľadu na to, čo používaš, určite tráviš aspoň trochu času sedením vo vlastnej menštruácii, a tak použiť spodnú bielizeň, namiesto ženského hygienického produktu sa ti možno zdá byť nehygienické. Je však zásadný rozdiel medzi našimi absorpčnými menštruačnými nohavičkami a inými ženskými hygienickými výrobkami: nohavičky PERTIES majú vďaka viacerým absorpčným vrstvám obrovskú nasiakavosť. Nie, ako v nepriepustných a nepohodlných vložkách. Menštruácia sa úplne odvedie od tela a povrch zostane suchý. Všetko je to na osobnej preferencii a ver, že PERTIES sú bezpečnejšie a zdravšie ako tampóny: prečítaj si článok Intimní hygiena. Naviac, naše nohavičky udržujú intímne partie v suchu aj po výtoku či nechcenému úniku moču. Môžeš ich nosiť každý deň.

Je to praktické!

Prečo máš žiť v stálom strachu každý mesiac, že ťa to prekvapí a nebudeš mať so sebou to, čo potrebuješ? Načo stále nosiť so sebou tie objemné, rušivé a nie práve komfortné zbytočnosti a utekať rýchlo niekam, aby si si nezničila milované šaty a nebola v rozpakoch keď ťa to znenazdajky prekvapí? Maj predsa na sebe

vysoko absorpčné menštruačné nohavičky PERTIES!

Nezabudni si ich vziať na cvičenie, kedy sú neoceniteľné. Mamičky, toto je ideálne riešenie pre školáčky, ktoré nechcú používať tampóny.
Plná taška vložiek a tampónov - menštruačné nohavičky Perties

Je to bezpečné!

Menštruačné nohavičky Perties na krv, moč, výtok

Extrémne vysoko absorpčné nohavičky PERTIES sú výborným riešením nielen počas menštruácie. Každému piatemu dospelému komplikujú život problémy s únikom moču. Netýka sa to len seniorov, môže sa to vyskytnúť u žien i mužov bez ohľadu na vek. „Z praxe môže povedať, že až 50 % žien po spontánnom pôrode trpím nejakým stupňom inkontinencie.“ píše gynekológ MUDr. Miroslav Kotek na Národnom portály zdravia. Tu prichádzajú na pomoc nohavičky PERTIES, ktoré sú úplne rovnaké ako bežná spodná bielizeň s tým, že dokážu absorbovať až 60 ml moču.

Je to ekologické!

Okrem pohodlia, zváž svoj vplyv na životné prostredie. Len si predstav to množstvo vložiek a tampónov vo svojom živote! 2,5 kg umelého odpadu ročne! Za celý život s menštruáciou asi 8 až 15 tisíc vložiek či tampónov, ktoré skonči ako ako plastický odpad na skládke. A každá vložka má podľa niektorých testov toľko umelej hmoty ako 400 igelitových sáčkov. Len v USA ročne zanešvári planétu 6 miliárd tampónov. Musíme niečo robiť! Všetci chceme redukovať odpad na tejto planéte - menštruujme do gatiek! Majme zelenú periódu!
Menštruačné nohavičky Perties 8 tampónov

NEŠKODIA ZDRAVIU

Naše nohavičky neobsahujú žiadnu chémiu, avšak čítaj, ako je to s vložkami a tampónmi alebo s antibakteriálnymi vlastnosťami iných absorpčných menštruačných nohavičiek:

ČO NA TO HOVORIA INÉ?

Gerbera Perties

Už viac ako rok používam menštruačné nohavičky, predtým som fungovala s klasickými vložkami. Tie sú však nepohodlné a nepraktické, nehovoriac o tom, že veľmi neekologické. Prvýkrát som ich testovala na festivale, čo je aj bez menštruácie a starostí s ňou spojených nie príliš ideálne prostredie na existovanie, ale aj napriek spaniu v stane a sprchovaniu sa v spoločných sprchách som to s nimi zvládla, a povedala som si: keď som s nimi prežila festival, prežijem už všetko. Počas dňa ma nikde nič netlačí, neškriabe, nelepí sa.

5/5

Alternatívy som začala hľadať najmä pre potrebu zmenšiť kopu hygienického odpadu, ktorý každá menštruácia so sebou prináša. Mám vyskúšaný športový aj vykrojenejší strih, oba sú veľmi pohodlné. Počas menštruácie jednoducho stačí bežnú spodnú bielizeň nahradiť menštruačnou, po použití prepláchnuť a pokojne oprať s bežnou bielizňou.

5/5

Menštruačné nohavičky vnímam ako súčasť premeny zabehnutých princípov. Hľadám spôsob, ako malými krôčikmi uľaviť životnému prostrediu a toto je super cesta. Nikdy mi nevyhovovali tampóny, takže som si nepotykala ani s menštruačným kalíškom. Zato nohavičky som si zamilovala okamžite! Sú vyrobené z príjemného materiálu, strih sedí ako uliaty. Oceňujem, že sú priedušné, ale aj tak ma celý deň udržia „v suchu“. Niekomu by možno vadilo, že sa musia po každom dni ručne preprať, ale dá sa na to zvyknúť – aj na cestách (odporúčam žlčové mydlo). Tiež je určite potrebné mať doma aspoň 3 kúsky a naučiť sa trošku plánovať, aby ste vždy mali po ruke čisté (a suché) nohavičky na výmenu.

5/5

Sú super. Nosím ich stále namiesto vložiek, ale aj vtedy, keď nemám svoje dni, pretože sú antibakteriálne. To nie sú tie obyčajné "menštruačné nohavičky" proti pretečeniu, ktoré kúpite za 10 €, to je riadna náhrada vložiek. Používam ich aj pri cvičení spolu s tampónom, čo mi dáva totálnu istotu. Cítim sa v nich úplne suchá a bezpečná.

5/5

Romana

Zákazníčka

PERTIES na šport
  • veľmi vhodné pri športovaní

Benefity nohavičiek
PERTIES

  • komfortný a neobmedzujúci pocit pri nosení
  • krv je odvádzaná do absorbčného jadra, žena tak nemá pocit vlhkosti na pokožke
  • pohodlie bez potreby neustálej kontroly
  • eliminujú sa niektoré zdravotné riziká, napr. v porovnaní s tampónmi
  • sú šetrnejšie k životnému prostrediu (v porovnaní s tampónmi a vložkami)
  • možno používať ako „poistku“ popri nosení vložiek, tampónov či menštruačných kalíškov
  • možno používať aj pri inkontinencii
  • vydržia cca 2 roky (100 pracích cyklov)

VYSKÚŠAJ TO!

Prejsť na začiatok