Pomoc pri stresovej inkontinencii

ÚNIK MOČU JE NEPRÍJEMNÝ

únik moču

V rôznych obdobiach života sa s inkontinenciou stretáva približne polovica všetkých žien. Na území Slovenska sa predpokladá výskyt inkontinencie moču asi u 800-tisíc žien. Ani nie 5 % žien trpiacich inkontinenciou vyhľadá lekára.

Prichádzame s obyčajnými nohavičkami, ktoré vám pomôžu.

Bežné absorpčné menštruačné nohavičky, ktoré sú na našom trhu nedokážu pomôcť pri občasnom úniku moču. Bežné bavlnené inkontinenčné nohavičky je potrebné nosiť s vložkami. Inkontinenčné vložky sú nepohodlné a veľmi zaťažujú životné prostredie. Naše nohavičky spĺňajú funkciu vložky a zároveň sú elegantné pretože sú bavlnené a teda viacnásobne použiteľné. Šetria peňaženku a neprodukujú odpad.
Inkontinencia
Testovali sme naše absorpčné nohavičky PERTIES v zariadení pre seniorov v Košiciach, kde 30 z 36 klientok trpí inkontinenciou a sú nútené denne používať jednorazové ochranné pomôcky. Keď naše nohavičky vyskúšali, všetky sa zľakli: “Dúfame, že nám ich teraz nezoberiete…!” Sú pohodlné, netreba ich často meniť a necítiť v nich vlhkosť ani zápach. Odvtedy ich nosia stále: vo dne – v noci.
Odporúčame modely LADA a BATHORY, ktoré vynikjú výnimočnou absorpciou. Močový mechúr má obsah 300 až 400 ml, čo zatiaľ žiadne prateľné nohavičky nezvládajú. Naše nohavičky LADA absorbujú 80 ml, a to je dostatočné množstvo na udržanie nedobrovoľného “cvrknutia”. Ak si myslíte, žeby bolo dobré mať na trhu viac druhov opätovne použiteľných inkontinenčných nohavičiek, hlasujte pre inkontinenciu v našom prieskume.
Stresová inkontinencia je stav, pri ktorom dochádza k mimovoľnému (nechcenému) unikaniu moču z dolných močových ciest počas námahy, pri kýchaní, kašľaní, smiechu, pri prudšom pohybe, dvíhaní bremien a pod., v dôsledku nedostatočnej funkcie uzáverových mechanizmov hrdla močového mechúra a panvového dna. Prvé bavlnené absorpčné nohavičky určené aj pre inkontinenciu PERTIES sú špeciálne vyrobené z ohľadom na pohodlie pri každodennom nosení. Po použití ich jednoducho vyperte. Vydržia 8-12 hodín a až 500 praní. Nezabudnite si objednať aj vrecko na pranie jemnej bielizne.
Ak vám zdravotná poisťovňa prepláca jednorazové pomôcky proti úniku moču, tak pravdepodobne je váš únik vyšší ako je 80 ml a naše nohavičky vám nebudú stačiť.

Dôvody na prechod z jednorazových pomôcok na prateľné nohavičky sú jednoduché:

PERTIES Inkontinencia

Mýty o stresovej inkontinencii

Aj keď riziko inkontinencie stúpa s pribúdajúcim vekom, každá žena môže počas čeliť inkontinencii v mnohých rôznych fázach života. V skutočnosti neschopnosť udržať moč má 1 z 3 žien vo veku nad 18 rokov. Mladé ženy môžu napríklad po pôrode pociťovať citlivé príznaky močového mechúra v dôsledku tehotenstva a pôrodu ovplyvňujúcich podporné štruktúry panvového dna. Našťastie, toto je väčšinou len dočasné. Podobne môžu ženy v strednom veku pociťovať inkontinenciu na začiatku menopauzy v dôsledku výrazného poklesu hladín estrogénu. Existujú aj zdravotné ťažkosti, ako je obezita, ktoré môžu viesť k príznakom inkontinencie moču. Inkontinenciou trpia aj muži.

Inkontinencia moču môže byť príznakom základného zdravotného stavu, ako je prolaps alebo ochorenie, ktoré ovplyvňuje váš močový mechúr alebo spôsob, akým vaše telo produkuje moč. Preto je také dôležité, aby ste sa porozprávali so svojím lekárom. Môže vám pomôcť zabezpečiť, aby vaša inkontinencia nebola známkou väčšieho zdravotného problému.

Nemusíš nechávať svoju inkontinenciu stáť v ceste vašim každodenným činnostiam alebo spoločenskému životu. Aj keď tvoj únik moču častý, nezabudni, že stále môžeš prevziať kontrolu nad ním. Okrem používania používania absorpčných nohavičiek PERTIES môžeš posilniť svaly panvového dna aj každodennými cvičeniami na panvové dno. Ak príznaky pretrvávajú, lekár ti môže pomôcť nájsť zdroj problému.

Nie je potrebné vyhýbať sa pitiu, aby si potlačila nechcený únik moču. Zostaň hydratovaná! Pitie veľkého množstva vody môže zvýšiť frekvenciu a naliehavosť močenia, ale nedostatok tekutín môže spôsobiť, že sa tvoj moč bude viac koncentrovaný, čo môže zvýšiť pravdepodobnosť podráždenia močového mechúra a zvýšiť inkontinenciu ešte viac. Pitná voda môže tiež pomôcť znížiť zápach. Skús vylúčiť alebo obmedziť obsah kofeínu, citrusových štiav, alkoholu a sýtených nápojov.

Vysoko absorpčn0é nohavičky PERTIES sú na nerozoznanie od normálnej spodnej bielizne. Ich absorpčná časť je veľmi tenká a dokáže poňať až 60 ml moču. Môžeš ich nosiť každý deň bez obáv. Nik nebude vedieť, že trpíš inkontinenciou.
Prejsť na začiatok