Takto to funguje

REVOLÚCIA V MENŠTRUÁCII A INKONTINENCII

Uplynulo takmer 140 rokov, čo nemecký gynekolog Franze Crede vymyslel dámske vložky a 90 rokov odvtedy, čo sa objavili prvé tampóny. Vieš si predstaviť, ako ťažko to ženy vtedy akceptovali? Je čas, aby sme si zvykli na niečo nové, bezpečnejšie, zdravšie a ekologickejšie!

Predstav si klasické nohavičky, ktoré plnia rovnakú funkciu ako vložka.

Je to Super

Na rozdiel od menštruačných nohavičiek, ktoré sú na trhu, a ktoré sú iba nepremokavé a nie absorpčné, naše PERTIES vynikajú špeciálnymi vlastnosťami a môžu úplne nahradiť hygienické vložky. Všetko do nich vsiakne vďaka 3 až 5 vrstvám. Pri nosení sa v nich cítiš ako v bežnej spodnej bielizni a necítiš žiadnu vlhkosť, či dotyk s tekutinou. Sú vysoko absorpčné, dobre sa perú a rýchlo schnú. Ak sa si ich vyberieš namiesto klasických menštruačných potrieb, budeš mať istotu, že sa vyhneš nepríjemným chemikáliám v nich a že nebudeš mať nepríjemný pocit z tvrdých vložiek. Nezabudni ich oprať pred prvým použitím aby sa zvýšila absorpcia.

Ženy menštruujú priebežne od 13 do 52 rokov. Počas jednej periódy žena stratí 20 až 80 mililitrov krvi a spotrebuje asi 20 tampónov. To je zhruba 15 000 až 20 000 vložiek či tampónov za celý život! Vraj každá žena ročne produkuje až 2,5 kg odpadu, čo je za život spolu až 100 kg nerecyklovateľného odpadu.
Menštruačné vložky sú vyrobené z 70 až 80% z plastov. Tie dusia vagínu a nedovolia jej dýchať. Menštruačné nohavičky sú z prírodného materiálu, ktorý je veľmi vzdušný.  S menštruačnými nohavičkami budeme všetky produkovať menej plastového odpadu a pomôžeme našej planéte.

Neznášam vložky a tampóny - milujem menštruačné nohavičky Perties

Prispej aj ty k zníženiu odpadu, recykluj a odmietni chémiou napustené vložky! Menštruačné vložky sú vyrobené 70 až 80% z plastov. Tie dusia vagínu a nedovolia jej dýchať. Menštruačné nohavičky sú z prírodného materiálu, ktorý je veľmi vzdušný Ak chceš vedieť, ako sú vložky a tampóny ženskému zdraviu škodlivé, prečítaj si článok (portál Bádateľ):
Varovanie pre ženy: Väčšina vložiek a tampónov má jeden vážny problém . Vyberáme z neho:

Podľa zverejnených zistení môžu byť dioxíny (obsiahnuté vo vložkách a tampónoch) zodpovedné za:

  • Abnormálny rast tkanív v brušnej dutine a reprodukčných orgánoch
  • Abnormálny rast buniek v celom tele
  • Potlačenie imunitného systému
  • Narúšanie hormonálneho a endokrinného systému
Zaves ich na kliniec
PERTIES

Si pripravená to vyskúšať?

Najlepší spôsob ako vyskúšať absorpčné nohavičky dať si ich na seba v noci na konci cyklu, kedy je výtok najmenší. Môžeš ich použiť aj ako poistky k iným pomôckam počas najsilnejších dní. Potom ich skús cez víkend, keď si doma a môžeš rýchlo zasiahnuť, ak sa budeš cítiť nepohodlne.

AKO SA POUŽÍVAJÚ

Bez vložiek a bez tampónov
Nohavičky PERTIES sa používajú bez akýchkoľvek ďalších hygienických výrobkov. Dokážu absorbovať až 8 tampónom, v závislosti od modelu, a dokážu ťa udržať v suchu až 8 hodín. Vyber si vhodný typ podľa sily svojich dní. Odporúčame testovať nohavičky v čase keď si v pohodlí domova.
S tampónom alebo vložkou
Ak sa bojíš, že sa niečo môže prevaliť, možeš mať nohavičky PERTIES spolu s vložkou alebo tampónom – pre istotu.
V noci
V noci spi v nohavičkách PERTIES s trojnásobnou absorpciou a s vysokou výstelkou, ktorá zasahuje vzadu až po okraj nohavičiek a tak zabráni škvrnám na posteli. Môžeš v nich spať aj 10 hodín.
Pri športe

Ak budeš nosiť nohavičky PERTIES počas športovania budeš sa cítiť pohodlne a zbavíš sa nepríjemného pocitu z vložiek. Pre vyššiu bezpečnosť môžeš nohavičky kombinovať s tampónmi.

V šestonedelí
Odporúčame používať nohavičky PERTIES počas šestonedelia po 5 dni po pôrode, kedy už výtok neobsahuje tuhé časti.
Mimo času menštruácie
Nohavičky PERTIES môžeš nosiť aj mimo periódy na absorpciu potu, výtokou či nechcenému úniku moču.
Pranie
Odporúčame nové nohavičky najskôr oprať, aby sa aktivovala absorpčná vrstva. Nohavičky hneď po použití opláchni v studenej vode (nie v teplej alebo horúcej, aby sa krv nezrazila). Potom per v práčke na 40 stupňov (spolu s ostatnou tmavou bielizňou). Nepoužívaj kozmetické ani žlčové mydlo. Nepoužívaj pracie prostriedky, ktoré obsahujú glycerín (mydlá), pretože tie natrvalo upchávajú absorpčné vrstvy. Z rovnakého dôvodu žiadna aviváž, žiadne bielenie ani žehlenie, nesušiť v sušičke. Nechaj ich vyschnúť otočené naruby na vzduchu ale nie na radiátore.
Prejsť na začiatok